?

Log in

No account? Create an account
 
 
26 December 2014 @ 07:59 pm
Логопеда викликали?  
Десь з двох років з усіх боків мені радили логопеда для Мефоді. І педіатр в поліклініці, і родичі-друзі, і бабуня . Вже в чотири Мефодіних роки поради мене таки дойняли, і я почала пошуки логопеда. Логопед - штука, мабуть, корисна, але трохи дорога. В державних поліклініках, де мені так наполегливо радили логопеда, його нема. А є в приватних центрах. Або в центрах для інвалідів, де послуги надаються тим, хто перебуває в центрі. Я трохи покрутилась, зателефонувала знайомим і напросилась на консультацію до знайомої моєї знайомої, яка раніше працювала логопедом, але вже кілька років не практикує. І що я там почула: дитячий садок дуже корисний для мовлення, а якщо в нас не всі звуки вимовляються, то треба йти в логопедичний садок, а для цього пройти комісію психолого-педагогічну, і я не повинна дитину ізольовувати від дитячого колективу, бо "діти кілька разів посміються на його вмовою і це стимулюватиме". Отакого багато було. Врешті, я попросила показати кілька вправ, які ми могли б самі робити вдома.Бо оті мої пояснення, що в дитини сильний стрес від лікарів, і що додаткова комісія йому тільки стрес поглибить, оці мої пояснення йшли в одне вухо, не далі. Одна порада, на мій погляд,була справді корисна, педагог сказала, що стрес долається позитивним емоціями, і от ці емоції треба дитині шукати.
Минув місяць з того нашого візиту. Навіть трішки більше місяця. Вправи ми так і не освоїли, емоцій мали небагато, вели звичне життя. І раптом друзі-знайомі одноголосно ухвалили: Дитина стала краще розмовляти. Що ви робили? Нарешті пішли до логопеда? А ми нічого не робили.Просто прийшов час розмовляти краще, і син заговорив. Отакий рецепт.
 
 
 
фрілансю потихеньку: pic#110642440nadozvilli on December 26th, 2014 06:31 pm (UTC)
в мене схожа історія була - всі настирливо відправляли до психолога-психіатра-логопеда
бо хлопчик в 2 роки не говорить
сам розговорився
rich_karich_ka on December 27th, 2014 05:20 pm (UTC)
О, скільки таких історій, виявляється. :)
Ольга Княжна3_years on December 26th, 2014 07:09 pm (UTC)
хе)
якшо шо, то у мене є знайома логопед без оцих замашок. моя подруга брала в неї заняття для сина - за два тижні і "р" знайшлася і все таке
своїх до логопеда не водила, старший лише у 6 років став казати л і р, зараз добре говорить. середній дочці буде 4 - я навіть не звертаю уваги, просто відмічаю "о, а тепер вона каже отак", якшо спитати мене які букви каже, а які ні - не знаю
на все свій час. реальна допомога спеців потрібна не так часто, а коли потрібна, то це вино не тільки оточуючим, а і мамі ;)
rich_karich_ka on December 27th, 2014 05:19 pm (UTC)
О, дякую, отже до шести років маємо ще час.Р вже говорить потроху, а от з л - гірше.