?

Log in

No account? Create an account
 
 
01 January 2015 @ 01:32 pm
Ірина Жиленко . Новорічне  

Я вже писала, що цьогоріч моє новорічне читання - спогади Ірини Жиленко. Там стільки святкового! Ірина Жиленко все життя дуже любила новорічні свята. І багато записів - уривки з її щоденника, ще з юності.

Ось, наприклад, уривок з 1963 року, Володимира забирають в армію, а Ірина, щоб відволіктись від поганих думок, мріє про " як житимемо колись.."
" Помріяти, наприклад, про зустріч Нового року. Я б цілий тиждень прикрашала кімнату,щоб казковою була не лише ялинка, а й усе наше житло. Засиплю кімнату блискітками, зроблю дві срібні корони для нас. Ми одягнемось в біле. І коли наш старий годинник (ми колись обов"язково придбаємо такий годинник) проб'є дванадцяту - погасимо світло, і, запаливши свічки, влаштуємо "театр тіней". Ми будемо пити світло-золоте вино і їсти темно-золоті помаранчі. А ще слухатимемо з платівок чарівні дитячі казки.
Володю-Волою! Якщо нас розлучать, я зроблю все так само. Все - до останньої дрібниці. І вино твоє стоятиме в келихові, поки не випарується, і помаранча - поки не зогниє. "


Книжку купувала ось тут
book-ye.com.ua/shop/product_10557.html
 
 
 
tin_tinatin_tina on January 1st, 2015 12:35 pm (UTC)
Homo feriens? Чудова книжка.
rich_karich_ka on January 1st, 2015 12:51 pm (UTC)
Так, це я сама собі поклала під ялинку.:)
tin_tinatin_tina on January 1st, 2015 12:52 pm (UTC)
Вона мене у свій час вразила - ще коли друкувалася в Сучасності. Я не могла зрозуміти, як зі звичайної київської дівчинки виросла така яскрава шестидесятниця. В кого вона цього навчилася?
rich_karich_ka on January 1st, 2015 12:55 pm (UTC)
Та ще й російськомовна київська дівчинка. Вплив вчительки?
tin_tinatin_tina on January 1st, 2015 12:56 pm (UTC)
Може, музичного середовища? Але якось так воно природно сталося, що вона навіть не описала.
rich_karich_ka on January 1st, 2015 09:15 pm (UTC)
Як на мене, вона багато чого не описала. Кохання, листи щодня, але про пологи і вагітність майже нічого. Чи я пропустила??? Бо читаю трохи хаотично, мене оте щоденне листування втомило, гортаю навмання.
tin_tinatin_tina on January 2nd, 2015 07:44 am (UTC)
Ні - про вагітність якраз було. Вона тоді була в розлуці з чоловіком і дуже їй тяжко доводилося, схоже, голодувала. Кров мала таку як "ріденька водичка", так їй казали, коли вона робила необхідні аналізи.
А пологи взагалі описані дуже різко. Жінки, за її розповіддю, мучилися по три дні, дехто навіть намагався покінчити самогубством.
rich_karich_ka on January 2nd, 2015 10:26 am (UTC)
О, буду шукати, я в своєму гортанні його пропустила.
tin_tinatin_tina on January 2nd, 2015 10:57 am (UTC)
Це в одному з листів до чоловіка. Я ще подумала, читаючи - ну ні фіга ж собі медицина! Самогубство планувалося методом розбивання голови об стіну. Схоже, про жодне знеболююче навіть і не йшлося.